KONST / Litografier / Litografi 13351030
*
nr 1335 1030
Litografi
Harriet Sjöberg. Äldre dam. Signerad, numrerad 1984, ca 50x30cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 18:48:15
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harriet sjöberg litografi litografier äldre dam
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
-
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08
*
Litografi
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
nr 1335 1030
Litografi
Harriet Sjöberg. Äldre dam. Signerad, numrerad 1984, ca 50x30cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harriet sjöberg litografi litografier äldre dam
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35 -
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08